110. výročí založení

Začátek:23.11.2013 (Sobota)

110. výročí založení oslaví letos Tělocvičná jednota Sokol Plzeň – Doubravka. Kulaté jubileum chce výbor T. J. připomenout svým současným, ale i bývalým členům uspořádáním slavnostního setkání. Bude se konat v sobotu 23. listopadu od 16 hodin v budově sokolovny, Hřbitovní 24. Účastníci se budou moci podívat na archivní materiály, dokumentující historii tělocvičné jednoty, shlédnou několik ukázek z její současné činnosti a budou mít příležitost dozvědět se něco o budoucích plánech a zá-měrech vedení T. J. Věříme, že kromě v současné době aktivních členů se setkání zúčastní i řada těch, kteří už pravidelného sportování zanechali nebo je osud zavál někam úplně jinam. Připravované setkání bude skvělou příležitostí pro společné posezení a vzpomínání.

Určitě bude na co vzpomínat. Historie doubravecké gymnastiky, volejbalu, ale i badmintonu nebo nohejbalu je bohatá na osobnosti i události. Současná tvář doubraveckého Sokola je ale zcela jistě jiná, než v dobách jeho vzniku. Velká členská základna, pohybující se dlouhodobě mezi osmi až devíti stovkami a rozmanitá činnost pro různé věkové a zájmové skupiny dává naději na pokračování. Záběr T. J. je široký jak z hlediska věku členů – od mrňousů přicházejících do cvičení v doprovodu rodičů či prarodičů, přes předškoláčky, školní děti, juniory až k dospělým ve věku seniorů – tak z hle-diska sportovní náplně (od vyloženě rekreačního pojetí až po výkonnostní sport). Široké je proto i spektrum akcí, které tělocvičná jednota každoročně připravuje; jsou určené nejen vlastní členské základně, ale i tzv. příchozím, kteří cestu do sportovního zařízení nacházejí jen občas. Sluší se připomenout Dětské sportovní odpoledne, Karneval, Odpoledne s aerobikem, příměstský dětský tábor, řadu turnajů v badmintonu pořádaných na regionální, republikové i mezinárodní úrovni, volejbalové i nohejbalové turnaje pro různé věkové skupiny většinou na místní úrovni.

Základem naší činnosti bylo, je – a věřme, že i bude – pravidelné cvičení a sportování všech generací; pro ně hledáme podporu a s ním spojujeme péči o potřebné zázemí. Koneckonců ti, kteří znají areál naší T. J. dlouhodobě, si této snahy zcela jistě povšimli. Že to není vždy jednoduché a bez nadšení to nejde, budou dokumentovat materiály vystavené na připravovaném setkání – fotografie, kroniky a další.

O Tělocvičné jednotě Sokol Plzeň – Doubravka se můžete dozvědět více na jejích webových stránkách (www.sokoldoubravka.cz). Kromě základních údajů o provozu zařízení a jednotlivých druzích činností na nich najdete informace o akcích, které by možná i Vás mohly oslovit a přitáhnout. Každopádně termín té podzimní, kterou jsou oslavy 110. výročí založení, si nezapomeňte zaznamenat do svého diáře a včas si na ni zajistěte vstupenky (kancelář T. J. v budově sokolovny, I.patro, tel. 377478013, event.. 602169692).

Milada Nováková, jednatelka T. J.

Sokol Plzeň – Doubravka

Plzeň září 2013