110. výročí založení

Začátek:23.11.2013 (Sobota)

110. výročí založení oslaví letos Tělocvičná jednota Sokol Plzeň – Doubravka. Kulaté jubileum chce výbor T. J. připomenout svým současným, ale i bývalým členům uspořádáním slavnostního setkání. Bude se konat v sobotu 23. listopadu od 16 hodin v budově sokolovny, Hřbitovní 24. Účastníci se budou moci podívat na archivní materiály, dokumentující historii tělocvičné jednoty, shlédnou několik ukázek z její současné činnosti a budou mít příležitost dozvědět se něco o budoucích plánech a zá-měrech vedení T. J. Věříme, že kromě v současné době aktivních členů se setkání zúčastní i řada těch, kteří už pravidelného sportování zanechali nebo je osud zavál někam úplně jinam. Připravované setkání bude skvělou příležitostí pro společné posezení a vzpomínání.

Určitě bude na co vzpomínat. Historie doubravecké gymnastiky, volejbalu, ale i badmintonu nebo nohejbalu je bohatá na osobnosti i události. Současná tvář doubraveckého Sokola je ale zcela jistě jiná, než v dobách jeho vzniku. Velká členská základna, pohybující se dlouhodobě mezi osmi až devíti stovkami a rozmanitá činnost pro různé věkové a zájmové skupiny dává naději na pokračování. Záběr T. J. je široký jak z hlediska věku členů – od mrňousů přicházejících do cvičení v doprovodu rodičů či prarodičů, přes předškoláčky, školní děti, juniory až k dospělým ve věku seniorů – tak z hle-diska sportovní náplně (od vyloženě rekreačního pojetí až po výkonnostní sport). Široké je proto i spektrum akcí, které tělocvičná jednota každoročně připravuje; jsou určené nejen vlastní členské základně, ale i tzv. příchozím, kteří cestu do sportovního zařízení nacházejí jen občas. Sluší se připomenout Dětské sportovní odpoledne, Karneval, Odpoledne s aerobikem, příměstský dětský tábor, řadu turnajů v badmintonu pořádaných na regionální, republikové i mezinárodní úrovni, volejbalové i nohejbalové turnaje pro různé věkové skupiny většinou na místní úrovni.

Základem naší činnosti bylo, je – a věřme, že i bude – pravidelné cvičení a sportování všech generací; pro ně hledáme podporu a s ním spojujeme péči o potřebné zázemí. Koneckonců ti, kteří znají areál naší T. J. dlouhodobě, si této snahy zcela jistě povšimli. Že to není vždy jednoduché a bez nadšení to nejde, budou dokumentovat materiály vystavené na připravovaném setkání – fotografie, kroniky a další.

O Tělocvičné jednotě Sokol Plzeň – Doubravka se můžete dozvědět více na jejích webových stránkách (www.sokoldoubravka.cz). Kromě základních údajů o provozu zařízení a jednotlivých druzích činností na nich najdete informace o akcích, které by možná i Vás mohly oslovit a přitáhnout. Každopádně termín té podzimní, kterou jsou oslavy 110. výročí založení, si nezapomeňte zaznamenat do svého diáře a včas si na ni zajistěte vstupenky (kancelář T. J. v budově sokolovny, I.patro, tel. 377478013, event.. 602169692).

Milada Nováková, jednatelka T. J.

Sokol Plzeň – Doubravka

 

Plzeň září 2013

 

Stáhnout pozvánku v PDF


Vloženo 03.10.2013

Rychlé odkazy


Nejbližší akce

Žádné akce k zobrazení

další akce

Činnost podporují

Jiří Trampota - FITSPORT

Kooperativa pojišťovna a.s.

Městský obvod Plzeň 4

WPB Capital

Chválenda - Restaurace Slovany

INVESTIČNÍ KLUB, a.s.

Česká spořitelna, a.s.

Plzeňský kraj

Město Plzeň

Sportovní portál města Plzně

Lubricant s.r.o.

Lékárna na Slovanské

Nadace sportující mládeže


Počítadlo přístupů

Počítadlo přístupů od 3.10.2010
od 4.10.2010


     
© 2008 - 2018 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka | webmaster: adminZAVINACsokoldoubravkaTECKAcz
Vytvořil a spravuje Tomáš Přinda