Výsledky 18. ročníku badmintonového turnaje Czech Sokol Cup

vloženo 06.06.2019 | badminton

Třicítka badmintonistů ve věku do 15, resp. do 17 let našla v první červnové neděli cestu do krásného prostředí dobřanské tenisové haly, aby se zúčastnila 18. ročníku Czech Sokol Cupu. Turnaj má sice dlouholetou tradici, ale na udržení zájmu o něj v současných podmínkách rozhodně nestačí jen samotný počet úspěšných ročníků (mnohdy vyšperkovaných účastí zahraničních skupin i domácí špičky). Pořadatelé si tuto skutečnost uvědomují a snaží jít nad rámec běžně nabízených služeb. S podporou odboru sportu se tak každoročně uskutečňuje turnaj s herním systémem ve skupinách (ve dvouhrách i čtyřhrách, což je velmi neobvyklé), na kterém nechybějí doprovodné aktivity (letos třeba trénink s nahrávacím strojem nebo možnost vyzkoušet minigolf), nabídka pitného režimu i ovocného občerstvení pro hráče a příjemného zázemí pro doprovod.

 

Letošní ročník přivítal malou výpravu ze slovinské Lendavy a hráče ze sedmi tuzemských badmintonových oddílů a klubů. Slovinci zazářili v kategorii do 17 let, kde kromě prvních dvou míst ve dvouhře (Dorian Hranilovič a David Gabor) získali nejcennější trofej i ve čtyřhře. V kategorii do 15 let se mezi chlapci výrazně prosadil pražský Josef Rákosník (Prosek Praha), který ve dvouhře přehrál Josefa Fošuma z Kremže. Zlato získal i ve čtyřhře (se spoluhráčem Matějem Novákem z SK Radonice). Mezi děvčaty byla nejlepší domácí Bára Šenfeldová (Sokol Plzeň – Doubravka), druhá skončila Klára Benediktová z USK Plzeň.

 

Poděkování pořadatelů patří odboru sportu České obce sokolské za dlouholetou podporu akce i majiteli areálu dobřanské tenisové haly za poskytnutý servis a pořadatelskou spoluúčast. Letos se nemohl zúčastnit patron turnaje – český reprezentant Milan Ludík, který v současné době absolvuje olympijskou kvalifikaci, ale jeho vzkaz a pozdrav prezentovaný při zahájení turnaje byl určitě pro mnohé účastníky povzbuzením.

 

Tak (snad) zase za rok…

Za pořadatele – oddíl badmintonu T. J. Sokol Plzeň – Doubravka

Milada Nováková

 

Přehled medailistů v jednotlivých kategoriích a disciplinách:

DCH U15: 1. Rákosník Josef (SK Prosek), 2. Fošum Josef (S.Křemže), 3. Jakob Kiralj (BK Mladost Lendava)

DCH U17: 1. Hranilovič Dorian, 2. Gabor David (oba BK Mladost Lendava), 3. Tomáš Kretek (USK Plzeň)

DD: 1. Šenfeldová Bára (So Doubravka), 2. Benediktová Klára (USK Plzeň, 3. Weber Eva (So Dobruška)

ČCH U15: 1. Novák Matěj, Rákosník Josef (SK Radonice/SK Prosek), 2. Kostka Jaromír, Petruška Ondřej (Sokol Klimkovice), 3. Dominik Carda, Josef Fošum (Sokol Doubravka/S. Kremže)

ČCH U17: Gabor David, Hranilovič Dorian (BK Mladost Lendava), 2. Suda Oliver, Sýkora Ondřej (Sokol Doubravka), 3. Metlický Jakub, Rašpl Matěj (So Doubravka/USK Plzeň)

ČD: Šenfeldová Bára, Benediktová Klára (So Doubravka/USK Plzeň), 2. Pavlišová Klára, Weber Eva (S.Křemže(So Dobruška), 3. Fiedlerová Lucie, Katzerová Michaela (SC Nové Město n. Metují)

 

Podrobné výsledky ZDE!

Pár dalších fotek ZDE!


Vloženo 06.06.2019
Rychlé odkazy


Nejbližší akce

Žádné akce k zobrazení

další akce

Činnost podporují

Město Plzeň

Nadace sportující mládeže

Městský obvod Plzeň 4

INVESTIČNÍ KLUB, a.s.

Česká spořitelna, a.s.

Jiří Trampota - FITSPORT

Chválenda - Restaurace Slovany

Kooperativa pojišťovna a.s.

Lékárna na Slovanské

Sportovní portál města Plzně

Plzeňský kraj

Lubricant s.r.o.

WPB Capital


Počítadlo přístupů

Počítadlo přístupů od 3.10.2010
od 4.10.2010


     
© 2008 - 2019 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka | webmaster: adminZAVINACsokoldoubravkaTECKAcz
Vytvořil Tomáš Přinda | Spravuje Tomáš Borkovec