Stolní tenis

Kdo jsme:

V současnosti tvoří oddíl stolního tenisu 5 mužů středního a vyššího středního věku se zkušenostmi z regionálních a krajských soutěží.

Kde hrajeme:

Jak bylo již výše naznačeno, v Sokole Doubravka není kromě tělocvičny vhodná místnost dostatečných rozměrů a výšky pro alespoň dva stoly, tak jak předepisuje soutěžní řád České asociace stolního tenisu. Tělocvična je ale přeplněná a to i o víkendech, takže je prakticky nemožné zde získat časový prostor pro trénink a soutěžní zápasy. Kromě toho je zde i problém složitého a pracného zastiňování oken proti dennímu světlu. Herna stolního tenisu v 1. patře, s jedním stolem, kde se naše činnost odehrává, je vhodná opravdu jen pro tréninkové účely. V jednotě se sice uvažuje o výstavbě druhé tělocvičny, která by mohla sloužit i jako herna, ale zatím je to spíše hudba budoucnosti. Nezbývá nám než doufat, že se brzy objeví nějaký bohatý sponzor dobrodinec, a věnuje nám alespoň část prostředků na to, abychom mohli tento problém začít řešit. Pomohlo by to Sokolu Doubravka i oddílu, který by mohl konečně na třetí pokus začít hrát soutěž a vychovávat mládež pro svoji budoucnost. Pomohlo by to i stolnímu tenisu v Plzni. V současnosti jsou v Plzni dva velké oddíly, dva menší a jeden skomírající. Nebýt toho, že Plzeňská sportovní unie doslova vybrakovala region Plzeň - jih o týmy Lhůty a Nezvěstic, neměl by městský přebor prakticky kdo hrát.

Více než rok se oddíl pokouší omladit svou členskou základnu otevřením přípravky pro žáky (pátek 16-17 hod ve velké tělocvičně). Prozatímní snaha nevedla k velkému přílivu nových členů. Další zájemce oddíl přijme kdykoliv.

Informace o historii oddílu naleznete v sekci historie

25.02 5. Doubravecký brk