19. ročník Czech Sokol Cupu a Otevřený přebor České obce sokolské

Krátké zhodnocení akcí pořádaných z pověření komise badmintonu oddílem badmintonu T. J. Sokol Plzeň – Doubravka (5.- 6. září 2020) – Czech Sokol Cup (19. ročník) a Otevřený přebor ČOS

Czech Sokol Cup (turnaj pro kategorie U15 a U17)
Původně přihlášeno 23 hráčů a hráček, účast 20 hráčů a hráček
(nedostavili se dva chlapci ze Sokol Radotín Meteor Praha – údajně jeden v karanténě a jeden hráč z pořádajícího oddílu – onemocnění na poslední chvíli)

Otevřený přebor ČOS (turnaj pro kategorie U13 až U19)
Původně přihlášeno 22 hráčů a hráček, účast 20 hráčů a hráček
(nedostavil se jeden hráč a jedna hráčka ze Sokola Radotín- Meteor Praha)
Sloučení věkových kategorií U13 a U15 do kategorie „žactvo“ a U17 a U19 do kategorie „dorost“(důvod= aby mohly být hrány všechny disciplíny)

Všechno jsme hráli ve skupinách podle regulérních pravidel badmintonu.

Zastoupeno bylo celkem 13 badmintonových oddílů a klubů, z toho tři sokolské (Sokol Doubravka, Sokol Dobruška, Sokol Vodňany). Komunikace s tradičními zahraničními účastníky (Slovinci, Slováci) byla bezpředmětná – kvůli problémům s covidem se nikdo zřejmě ani neodvážil na účast pomyslet.

Vítězové jednotlivých disciplín na Přeboru ČOS se rekrutovali ze sokolských badmintonových oddílů (Sokol Doubravka, Sokol Dobruška), hráči ze Sokola Bosňany se prosadili v Czech Sokol Cupu (přehled viz níže) . Pořadatel zajistil vše tak, jak bylo dohodnuto – hrálo se ve dvou propojených halách na celkem osmi kurtech, hráči dostali míčky na hru, ovoce v průběhu turnaje a nápoje firmy Nero, podporující handicapované sportovce. Nejlepší hráči ve všech disciplínách na Czech Sokol Cupu poháry a ceny, nejlepší hráči na přeboru diplomy, medaile a drobné ceny. Vše bylo možné pořídit díky podpoře odboru sportu ČOS.

Zahájení turnaje se zúčastnil starosta města Dobřany, v odpoledních hodinách přijela skupina z ČT (natočili záběry ze hry, předávání cen další věci, které vyhodnotili jako zajímavé).

Z akce jsme měli radost – mimo jiné i s ohledem na reakce těch, kteří se účastnili. Na začátku akce jsme vnímali jistou obavu a nejistotu kvůli případné nákaze (osobní zážitek z preventivní karantény přidal i dobřanský starosta při zahájení turnaje). Všichni přítomní oceňovali příjemné prostředí dobřanské haly, servis, který nám provozovatel poskytl, velká spokojenost byla i s organizací turnaje. Ta byla vyjádřena jak osobně po skončení turnaje, tak prostřednictvím následně zaslaných e-mailových zpráv.

Zklamání z menšího počtu účastníků zcela jistě není na místě.

Děkujeme za veškerou podporu, které se nám dostalo.

Za pořadatele Milada Nováková
V Plzni 7. září 2020