Sokol-logo

T. J. Sokol Plzeň-Doubravka

Sokolská všestranost

Rozhodujete se, jak vyplnit volný čas svých dětí, popř. i svůj? Jste přesvědčeni o tom, že pravidelné cvičení a sportování v něm má mít své místo? Cítíte potřebu umožnit svým dětem pohybové aktivity, jde Vám spíše o všestrannost? Chcete začít s cílenou sportovní přípravou? Nevíte, kam své dítě přihlásit? Možná Vám trochu usnadníme výběr tím, že Vás seznámíme s činností jednotlivých oddílů našeho odboru sokolské všestrannosti a nabídneme Vám možnost zapojení Vašich dětí do jednotlivých sportovních aktivit..

Informace, kdy jednotlivé složky odboru sokolské všestannosti cvičí a kdo cvičení vede naleznete na následujících odkazech:

Věk: 2-4 roky

Cvičení je určeno pro nejmladší děti v doprovodu dospělých, ať už rodičů či prarodičů. Hravou formou se snaží zvládnout nejjednodušší úkony pomocí her, písniček, drobných soutěží. Tělocvična je velmi dobře vybavená i pro tuto věkovou kategorii. V případě hezkého počasí rádi využíváme i krásné venkovní travnaté hřiště. Cvičení patří k našim neoblíbenějším oddílům. Přijďte se podívat a zacvičit si s námi.

 • Úterý 16–17 hod. (2–4 roky, v doprovodu dospělé osoby)

  Cvičitelé:
  Martina Vurmová (tel: 603 511 417), Anna Janoutová

 • Čtvrtek 16–17 hod. - SPOLEČNÉ CVIČENÍ dospělých a předškoláků / děti 3 - 6 let

  Cvičitelé:
  Miroslava Štichová (tel: 602 690 747), Jitka Hlousová

Cvičení je v současné době plně obsazeno. Možnost náboru nových členů předpokládáme opět v červnu 2024.

Případné zařazení do oddílu v průběhu cvičebního roku konzultujte prosím předem s příslušným cvičitelem.

Rozběhání, rozcvičení a pak již následují nejrůznější cvičení na nářadí nebo hry rozvíjející sportovní všestrannost. Děti se naučí žít v kolektivu, závodit, zvládnout první samostatné cvičení – to vše pochopitelně co nejvíce zábavnou formou. Předškoláci získají první "ostruhy", sebevědomí i potřebné zkušenosti. Naučí se respektovat určitá pravidla. Naše tělocvična je pro cvičení předškoláků velmi dobře vybavená, v případě hezkého počasí cvičíme na krásném venkovním travnatém hřišti.

 • Pondělí 17–18 hod. / děti 6–8 let

  Cvičitelé:
  Jitka Hlousová (tel: 606 549 356), Martina Vurmová

 • Úterý 17–18 hod. / děti 3–6 let

  Cvičitelé:
  Miroslava Štichová (tel: 602 690 747), Martina Vurmová

 • Čtvrtek 16–17 hod. - SPOLEČNÉ CVIČENÍ dospělých a předškoláků / děti 3 - 6 let

  Cvičitelé:
  Miroslava Štichová (tel: 602 690 747), Jitka Hlousová

Všechna cvičení jsou v současné době plně obsazena. Možnost náboru nových členů předpokládáme nejdříve v červnu 2024.

Přednostně jsou přijímány děti pokračující, přestupující z oddílů mladších dětí, případně sourozenci. Možnost zařazení do oddílu v průběhu cvičebního roku konzultujte prosím předem s příslušným cvičitelem.

Míčové hry, jednoduchá cvičení na nářadí, všestranná příprava se zaměřením na různá sportovní odvětví – skladba hodin je pestrá, přizpůsobená věku a schopnostem dětí. Zařazovány jsou závody družstev i jednotlivců. Při příznivém počasí se cvičí na krásném venkovním travnatém hřišti. Všem nabízíme možnost účasti na závodech pořádaných v rámci Sokolské župy Plzeňské (v plávání a atletice).

 • Pondělí 17–18 hod. / děti 6–8 let

  Cvičitelé:
  Jitka Hlousová (tel: 606 549 356), Martina Vurmová

 • Čtvrtek 17.15–18.15 hod. / děti 8–12 let

  Cvičitelé:
  Miroslava Štichová (tel: 602 690 747), Jitka Hlousová

Všechna cvičení jsou v současné době plně obsazena. Možnost náboru nových členů předpokládáme nejdříve v červnu 2024.

Přednostně jsou přijímány děti pokračující, přestupující z oddílu mladších dětí, případně sourozenci. Možnost zařazení do oddílu v průběhu cvičebního roku konzultujte prosím předem s příslušným cvičitelem.

Věk: 7–12 let

Jedná se o aktuální rozšíření nabídky sportovních aktivit pro mladší žactvo. Při tomto cvičení se děti seznámí se základy různých kolektivních sportů. Součástí jsou hlavně průpravná cvičení pro zvládnutí řady míčových her. Zaměřujeme se také na výklad pravidel a respektování principů fair-play ve sportu obecně. Podle počasí využíváme tělocvičnu nebo venkovní travnaté hřiště. Pro zpestření navštěvujeme i různá speciální sportoviště (např. golf nebo bowling). Mezi dětmi je tento oddíl velmi oblíbený.

 • Pondělí 18–19 hod.

  Cvičitelé:
  Milan Špiral (tel: 603 430 314), Tereza Špiralová

Rádi přivítáme nové členy. Zařazení do oddílu v průběhu školního roku konzultujte prosím předem s příslušným cvičitelem.

Věk: 8–14 let

Florbal je jedním z nejoblíbenějších sportů současnosti. Velmi jednoduchá a dynamická hra není náročná na vybavení ani na pravidla a je vhodná opravdu pro všechny věkové kategorie. Náš oddíl je určen dětem školního věku, kteří se chtějí florbal naučit nebo se v tomto sportu pod vedením florbalového trenéra zdokonalit.

 • Úterý 18–19 hod.(začátečníci)
 • Úterý 18:30 - 19:30 hod.(pokročilí) - o zařazení do této skupiny rozhoduje trenér

  Cvičitelé:
  Lukáš Bendl (tel: 776 021 666)

Nábor nových členů probíhá vždy v září. Zařazení do oddílu v průběhu školního roku konzultujte prosím předem s příslušným cvičitelem.

Věk: dívky od 4 let

Náplní oddílu jsou základy sportovní gymnastiky. Věnujeme se soutěži Teamgym a sportovní gymnastice do výkonnostní úrovně C.

Od roku 2016 se účastníme teamgymových a pohárových závodů pod hlavičkou ČOS i gymnastické federace.

V současné době jsou oddíly kapacitně naplněny, proto nové zájemce přibíráme pouze po individuální dohodě.

Úspěchy oddílu:
Naše družstvo Teamgym junior II získalo v roce 2020 bronzové medaile na republikovém finále závodů ČOS Teamgym.
Každým rokem se členky našeho oddílu účastní závodů v sokolské všestrannosti. Jedná se o závod víceboje jednotlivců a pravidelně nám cvičenky postupují do celostátního přeboru.

Gymnastika I. (4-6 let)

 • Pondělí 16.00 – 17.00 hod. – tělocvična II

Gymnastika II. (6-9 let)

 • Pondělí 17.00 – 18.00 hod. – tělocvična II

 • Čtvrtek 17.00 – 18.00 hod. – tělocvična II

Gymnastika III. (9-13 let)

 • Pondělí 18.00 – 19.30 hod. – tělocvična II

 • Čtvrtek 18.00 – 20.00 hod. – tělocvična I

Cvičitelský tým:
Jana Kozáková, Miroslava Čejková, Lenka Nováková, Kristýna Čejková

Kontakt gymnastika I:
Lenka Nováková, novak-lenka@seznam.cz, tel: 606 893 239

Kontakt gymnastika II a III:
Jana Kozáková, jana_kozakova@post.cz, tel: 605 751 092

Věk: 8–14 let

Oddíl je zaměřen na allkampf-jitsu, což je moderní bojové umění / systém sebeobrany kombinující to nejlepší z tradičních stylů, jako je karate, judo, box, aikido či jiu-jitsu. Využívá údery, kopy, úhyby těla, házení a páčení, boj ve stoje a na zemi k odražení jakéhokoli útoku za účelem ochránění zdraví nebo majetku obránce. Věnovat se chceme nejen samotné sebeobraně a taktice boje, ale hlavně rozvíjet všestrannou a duševní stránku našich cvičenců. Cílem je připravit děti na případné nebezpečné situace, které mohou v běžném životě nastat.

Předchozí zkušenost s bojovým uměním není podmínkou. Cvičit budeme v malé skupině max. 10 cvičenců.

 • Pondělí 16 - 17 hod.

  Cvičitelé:
  Teri Špiralová (tel: 601 201 210)

Kapacita oddílu je v tuto chvíli naplněna. O termínu dalšího náboru vás budeme případně informovat. Zařazení do oddílu v průběhu školního roku konzultujte prosím předem s příslušným cvičitelem.

Bodyform je cvičení při rytmické hudbě, zaměřené na posilování těla, tvarování všech svalových partií a protažení. V této hodině se střídá dynamické cvičení s pomalými intenzivními bloky. Je jednoduché, variabilní a vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Kombinací klasického bodyformu s prvky pilates, power jógy, strečinku a balančních prvků docílíme šetrného a přirozeného posílení i protažení svalů celého těla. Při cvičení jsou často používány i různé sportovní pomůcky – overbally, činky, gumičky.

Skladba hodiny je sestavována na základě poznatků fitness disciplín a zdravotního cvičení, jejichž cílem je zlepšovat schopnost správného zapojení hlubokých i povrchových svalů podílejících se na správném držení těla a správných pohybových stereotypech. Pravidelné cvičení tohoto charakteru vám pomůže odstranit i potíže s bolestmi zad, napomáhá při zdravé redukci váhy a formování postavy. Dalším pozitivním efektem je zpevnění a zároveň zeštíhlení svalů, uvolnění kloubů i páteře a v neposlední řadě zvýšení celkové pohyblivosti.

Každá naše cvičitelka čerpá ze svých bohatých zkušeností, do hodiny pak přináší své osobní kouzlo a energii. Najděte si tu nejlepší formu relaxace:

 • Pondělí 19–20 hod. - tělocvična 1

  Cvičitel:
  Hana Ožanová (tel: 604 333 160)

 • Středa 19–20 hod. – tělocvična 2

  Cvičitel:
  Petra Dezortová(tel: 604 368 084)

 • Čtvrtek 18.30–19.30 hod. - venkovní areál / tělocvična 2

  Cvičitel:
  Lucie Mrázová (tel: 731 632 129)

Cvičení se mohou zúčastnit i nečlenky TJ Sokol Doubravka za jednotlivé vstupné 80 Kč/hod.

S případnými dotazy se neváhejte obracet přímo na jednotlivé cvičitelky.

POWER JOGA představuje dynamický styl cvičení jógy, který efektivně zapojuje celé tělo. V lekci dochází k protažení svalových skupin, které jsou běžně zkrácené, tvarují se problémové partie, předchází se bolestem zad a zlepšuje se dechový stereotyp. Cvičí se na boso za zvuku příjemné relaxační hudby. Oproti klasické józe je přechod z pozice do pozice rychlejší a celkově se klade se menší důraz na duchovní prožitek. Cvičení probíhá v malé tělocvičně.

Pozn.: Samostatné oddílové příspěvky - nelze sdílet v rámci oddílových příspěvků jiného oddílu SV (jóga, bodyform, aj.)

 • Pondělí 17.15 - 18.15 hod.

  Cvičitelé:
  Veronika Kottová (tel: 739 210 517)

Kapacita je naplněna, do skupiny momentálně nové členy nepřijímáme. Zacvičit si můžete přijít pouze jako náhradníci. V případě zájmu kontaktujte předem cvičitelku.

Cílem našeho cvičení je najít tu správnou rovnováhu ve vnímání našeho těla a mysli. Naučit se poslouchat vlastní tělo je velmi významný krok ke zdravému životnímu stylu. Cvičení jógy je v jednotlivých hodinách doplněno o prvky zdravotního cvičení a potažení celého těla.

 • Pondělí 9–10 hod.

  Cvičitel:
  Pavla Soukupová (tel.: 604 180 425)

Nové členy v tuto chvíli nepřijímáme, v současné době je oddíl plně obsazen.

Případné zařazení do oddílu v průběhu cvičebního roku konzultujte prosím předem s příslušným cvičitelem.

Jedná se o pravidelné cvičební hodiny s prvky zdravotního cvičení, jógy, strečinku apod. s cílem udržení dobré fyzické kondice. Využíváme řadu zajímavých cvičebních pomůcek, jako jsou Tera bandy, overbally, bloky, míčky nebo gymbally. Cvičení zaměřujeme na celý pohybový aparát a současně respektujeme složení a zájmy cvičební skupiny.

 • Úterý 9.15–10.15 hod.

  Cvičitel:
  Hana Ožanová (tel.: 604 333 160)

 • Středa 9–10 hod.

  Cvičitel:
  Marie Hejretová (tel.: 731 048 234)

 • Čtvrtek 9.15–10.15 hod.

  Cvičitel:
  Ilona Bartovská (tel.: 605 391 489)

Zařazení do oddílu je možné i v průběhu cvičebního roku. Předem prosím kontaktujte cvičitele. Těšíme se na vás.

Pravidelné kondiční cvičení mužů je úměrné věkovému složení, schopnostem a zájmům cvičební skupiny. V případě zájmu bývá doplněno o stolní tenis nebo florbal.

 • Středa 10.30–11.45 hod.

  Cvičitel:
  Karel Tichý (tel.: 731 750 054)

Těšíme se na nové členy. Přidejte se k nám kdykoli v průběhu roku.

Aktuality v kategorii SV

Volná místa v našich sportovních oddílech

Pokud přemýšlíte o sportovním vyžití vašich dětí, rádi bychom vám nabídli volná místa v oddílu stolního tenisu nebo ve skupině míčových her (součást sokolské všestrannosti). Zapojit se děti mohou okamžitě. Více informací získáte přímo od trenérů.

sportovní a míčové hry - pro děti 7-12 let, pondělí 18 - 19 hod. / Milan Špiral, tel.: 603 430 314

stolní tenis (přípravka) - pro děti 9-12 let, pátek 16.30 - 17.30 / Vladimír Palek, tel.: 608 124 624

sokolská všestrannost | 18.03.2024

Gratulace sportovním gymnastkám

V neděli 12.11.2023 se gymnastky oddílu sokolské všestrannosti zúčastnily závodu Á hop v teamgymu. První závod nové cvičební sezóny 2023/24 se jim vydařil a děvčata si z Prahy přivezla zlaté medaile. Gratulujeme. Dvě fotky a diplom v aktualitě. 

sokolská všestrannost | 16.11.2023

Nábor dětí do oddílu sportovních a míčových her

V současné době nabízíme volná místa pro dívky i chlapce ve věku 7 - 12 let v oddílu sportovních a míčových her. Tréninky probíhají vždy v pondělí od 18 - 19 hodin. Děti zde mají možnost seznámit se s různými kolektivními sporty a zvládnout základy řady míčových her. Pro více informací můžete kontaktovat přímo trenéra - Milan Špiral (603 430 314).

sokolská všestrannost | 19.10.2023

DŮLEŽITÉ!

Velký podzimní výlet pro celou rodinu

sokolská všestrannost | 15.09.2023
Zobrazit další aktuality

Členské příspěvky – sokolská všestrannost

Příspěvky