Výzva sestry starostky ČOS

Vážené sestry, vážení bratři,
jménem starostky ČOS, ses. Hany Moučkové, si dovoluji zaslat Vám následující sdělení:

Epidemiologická situace je v současné situaci ještě vážnější, než byla na jaře, proto vás všechny vyzývám k ohleduplnosti a dodržování pravidel stanovených ministerstvem zdravotnictví se zvláštním zřetelem k naším starším členům.
Co se týká omezením stanovených vládou ČR, platných od 14. 10. 2020 do 3. 11. 2020, naši činnosti se týkají především následující:

• veškerá činnost ve vnitřních prostorách je zakázána
  • činnost ve venkovních prostorách, venkovních hřištích ale i v přírodě je omezena maximálním počtem 6 osob a to včetně trenérů či cvičitelů;

je však zakázáno využívat veškerých vnitřních příslušenství venkovních prostor (sociální zařízení, šatny, nářaďovny apod.). Kompletní znění vládního nařízení najdete na https://koronavirus.mzcr.cz/
Národní sportovní agentura stále jedná s ministerstvem zdravotnictví o omezeních vztahující se ke sportovní činnosti, o případných výstupech vás budeme obratem informovat.
Znovu apeluji na vaši zodpovědnost a zdůrazňuji, že zdraví našich členů i spoluobčanů musí být v této komplikované době naší prioritou. Proto vás ještě jednou žádám o dodržování stanovených omezení.

Věřím, že po 3. listopadu 2020 se situace pomalu začne vracet k normálu a přeji hodně síly a zdraví!

Žádám všechny sokolské župy, aby výše uvedené informace obratem předaly svým tělocvičným jednotám.

Se sokolským pozdravem,
Hana Moučková, v. r.