Obnovení činnosti malých sportovních skupin

Vážení rodiče,
jistě sledujete vývoj epidemiologických opatření e zaznamenáváte postupné omezení restriktivních opatření, které nám dávají šanci obnovit pravidelnou činnost dětských badmintonových skupin. Máme za to, že to zřejmě nebude jednoduché a domníváme se, že letošní situace způsobila, že poměrně velká část dětí se už ke sportování nevrátí. Nepřísluší nám posuzovat důvody, ale rádi bychom přispěli k tomu, že alespoň některé děti budou sportovat dál.

Co tedy můžeme v tuhle chvíli nabídnout?

V předvánočním období bychom rádi pozvali do tělocvičny skupiny dětí z přípravek (pondělí a středa). Ty skupiny nejsou příliš početné a dokážeme jim upravit tréninkový program tak, abychom stanovené limity nepřekročili a současně umožnili všem příchozím, aby se zapojili.
Plánujeme, že tyto tréninky by se uskutečnily v pondělí 14. a 21. a ve středu 16. a 23. prosince. Vše v sokolovně, Hřbitovní 24, ve všech případech v čase 15.30 až 17 hodin. Na páteční trénink (18.12. od 17.30 hodin, sokolovna) bychom chtěli pozvat jak ty, kteří v pátek chodili pravidelně, tak ty, kteří trénovali vždy ve čtvrtek od 18.30 v tělocvičně 14. ZŠ.

Aby to totiž nebylo tak jednoduché, do této tělocvičny se v současnosti nedostaneme – bohužel ta „současnost“ se protáhne až do začátku dalšího školního roku (důvodem je rekonstrukce celé školní budovy). Pravděpodobně bychom náš předvánoční páteční trénink vyřešili nějakým bleskovým turnajem.

Po Novém roce chceme získat další hodiny, do kterých bychom mohli čtvrteční skupinu přesunout trvaleji – bohužel naše sokolovna je poměrně hodně vytíženým zařízením, tedy moc možností se nenabízí. Slibně vypadá záměr protáhnout páteční trénink o minimálně další hodinu a následně skupinu rozdělit napůl v tréninkovém čase 17.30 až 20 h. O tom bychom se rádi domluvili s každým z těch, kterých se tento trénink týká (samozřejmě i s jejich rodiči). Možná by se nám mohlo podařit uspořádat nějaký společný trénink během vánočních prázdnin – to koneckonců uvidíme a budeme reagovat podle zájmu.

Moc nás mrzí, že se naše činnost, poměrně slibně se rozběhnuvší od začátku září, takhle stopla. Nemůžeme ale dělat nic jiného než se pokusit o restart. Spoléháme v tomto na Vaši pomoc, protože bez ní to rozhodně nepůjde.

Asi by bylo dobré, kdybychom předem věděli, s kým můžeme počítat. Buďte prosím tak hodní a dejte vědět, jestli se s námi před letošními Vánoci uvedeným způsobem ještě můžete a chcete potkat. Určitě pochopíme (i když nás to bude mrzet), pokud nám napíšete, že zájem o badminton dále nemáte. V zájmu toho, abychom mohli dál nějakou činnost rozvíjet, potřebujeme alespoň trochu jistoty a proto Vás prosíme o odpověď i v případě, že Vaše dítko už dál u nás pokračovat nebude.

Předem Vám děkujeme za odpověď.

Z oddíl badmintonu přeje klidný adventní čas
Milada Nováková

Datum vložení: 07.12.2020 | Zobrazeno: 394x