Adventní výlet

Kategorie: sokolská všestrannost

Milí rodiče,

zdravím vás i vaše děti. Po našich společných setkáních už se mi moc stýská a ráda vzpomínám na naše podzimní cvičení. Doufám, že situaci, která nás v posledních týdnech provází, zvládáte vy i vaše rodina ve zdraví.

Všichni pohromadě si do vánoc už bohužel v tělocvičně nezacvičíme, ráda bych vás ale pozvala na společný adventní výlet do přírody. Sraz bychom si dali v neděli 13/12 v 10 hodin u sokolovny (vchod ze Hřbitovní ulice). Šli bychom pouze náš oddíl, samozřejmě se mohou připojit i rodiče, přibrat můžete i další sourozence. Naším cílem bude les a cestou si stihneme zahrát i různé hry. Nezapomeňte tedy teplé oblečení, vhodnou obuv a pochopitelně nějakou roušku nebo šátek. Počítejte s tím, že se možná i trochu zablátíme. Abychom si mohli v lese nazdobit nějaký pěkný vánoční stromeček, zkuste během týdne s dětmi vymyslet a vyrobit vlastními silami nějaké zajímavé ozdoby (nejlépe z materiálů, které můžeme s klidným svědomím v lese zanechat). Svou účast na nedělním adventním výletu mi prosím co nejdříve potvrďte spolu s počtem dětí, pokud s vámi půjdou i sourozenci - ať není nikomu líto, že na něj náhodou nevyjde vánoční nadílka ... ;-)

(Čtvrteční oddíl společného cvičení rodičů a dětí vyráží na podobný výlet už v sobotu. Pokud navštěvujete oba tyto oddíly, můžete si vybrat jeden z výletů nebo s námi vyrazit na oba dva.)

Jak jste jistě sami zaznamenali, v minulém týdnu došlo k mírnému uvolnění epidemiologických opatření týkajících se rekreačního sportu. Bohužel pro naše aktivity stále ještě nejsou dané podmínky reálné. Cvičit v tělocvičně po devíti dětech a s rouškami by nám nejspíš nepřineslo příliš radosti z pohybu. Náš oddíl bych takto musela navíc rozdělit minimálně na 3-4 cvičební skupiny. Budu ale ráda, když mi napíšete, zda byste takové cvičení zvládli a měli o ně zájem. Zrealizovat by to určitě šlo. Nikdo z nás totiž nedokáže odhadnout, jaká bude situace po vánocích. Naším zájmem je každopádně umožnit vám pokračovat v pravidelných sportovních aktivitách. Na druhou stranu pochopím, pokud společné cvičení v tělocvičně (v režimu 9+1 s rouškami) vyhodnotíte jako rizikové a s návratem budete chtít ještě počkat. Dejte tedy prosím vědět, zda máte zájem o cvičení v režimu 9+1, případně i napište, máte-li v oddílu kamarády, se kterými by vaše dítě preferovalo být v jedné miniskupině (sourozenci by samozřejmě zůstávali pohromadě). Můžeme vyzkoušet.

Budu se těšit na vaše zprávy a hlavně na společné nedělní setkání.

Mirka Štichová

T.J. Sokol Doubravka