Sportujeme dál, pouze jinak … aneb jak jsme s dětmi cvičili v rouškách

Kategorie: sokolská všestrannost

Konec roku 2020 výrazně zasáhl do činnosti řady sportovních klubů a spolků. Oddíly tělocvičné jednoty Sokol Doubravka pravidelně navštěvují stovky sportovců a svojí členskou základnou se řadí k největším v kraji. Platná omezení některé aktivity zcela zastavila, jiné se ale podařilo zachovat, byť v pozměněných podmínkách.

Zmenšily se tréninkové skupiny. Pravidelná cvičení dětských skupin se přesunula do venkovního areálu a vydržela zde, dokud to jen počasí dovolilo. Zájemci o bodyform našli své oblíbené lekce na našich internetových stránkách. Cvičení seniorů nahradily turistické výlety. Všichni si uvědomujeme, že za dané situace není důležité pouze udržet si fyzickou kondici nebo získané sportovní dovednosti, ale hlavně neztratit vzájemný kontakt.

Vyzkoušeli jsme si také cvičení v omezených skupinkách s rouškou. Jednalo se spíš o takové sportovní hraní, prvky náročnější na fyzickou zátěž nebo koordinaci jsme raději vynechali. Děti to zvládly skvěle. Rádi bychom to ale považovali spíš za ojedinělý experiment než běžnou podobu cvičení.

Je více než pravděpodobné, že i v novém roce budeme častěji sportovat venku nebo podnikat výpravy do přírody. Začneme hledat nové formy i obsah cvičení. Nechceme nečinně čekat, až se situace vrátí do starých kolejí – nedávalo by to smysl. Neradi bychom přišli o děti i dospělé, kteří mají chuť sportovat a společně spolu aktivně trávit volný čas.

Pár fotografií ZDE!

Datum vložení: 19.12.2020 | Zobrazeno: 385x