Aktualita určená pro hráče, kteří "vypadli" z aktivity oddílu badmintonu díky koronaviru

Vážení rodiče, hráči a hráčky,

Informace, kterou dnes rozesíláme, je určena především těm, kteří z pravidelné nebo alespoň občasné činnosti v našem badmintonovém oddíle tak nějak „vypadli“.

Během koronavirové pauzy se činnost všech našich tréninkových skupin na poměrně dlouhou dobu zcela zastavila. Když došlo k uvolnění restrikcí a pokusili jsme se obnovit činnost, zdaleka ne všichni se na kurty vrátili. Dá se to vysvětlit a zčásti i pochopit: určitě mnozí zjistili, že jim badminton vlastně až tolik nechybí, našli si jiné aktivity, které bylo možné provozovat, možná i trošku zlenivěli – prostě k návratu nenašli důvod. Někteří ho ale hledat zkusili a přitom zjistili, že mnohé se změnilo: jejich skupiny už nebyly tím, na co byli
zvyklí. Ne každý zvládne bez problémů přechod k jinému trenérovi, do jiné party, pro něj možná věkově těžko přijatelné, ne každý přijme změnu týkající se místa a času tréninku. Návrat po přestávce není většinou vůbec snadný. Když se změní výkonnost či ztratí motivace, tak prostě člověk začne pochybovat o smyslu toho, co dělá.

Chtěli bychom nabídnout těm, kteří se k badmintonu zatím nevrátili, novou možnost. Od listopadu 2021 se otevřela po skoro roční pauze zrekonstruovaná tělocvična 14.ZŠ v Plzni ( Zábělská 25) a náš oddíl tak dvakrát v týdnu má tréninky určené mládeži: v úterý od 18 do 20 hodin a ve čtvrtek od 18.30 do 20 hodin. Skupiny nejsou zatím nijak přeplněné a jejich trenéři (Míra Steiner a Pavlína Radová) jsou natolik zkušení, že si dovedou poradit s věkově i výkonnostně různorodou partou tak, aby trénink měl smysl.

Byli bychom rádi, kdybyste nabídku zvážili. Nejde o nějakou supersoutěžní formu, ale spíš o to si trochu badminton zahrát. Nebo vám opravdu vůbec nechybí?

Za oddíl badmintonu T. J. Sokol Plzeň – Doubravka
Milada Nováková
tel.: 602169692

Určeno především těmto hráčům:

• Dominik Carda
  • Karolina Beránková