Sokol-logo

T. J. Sokol Plzeň-Doubravka

Detail aktuality

Pozvánka na Noc doubravecké sokolovny 2022

Kategorie: sokol

Pozvánka na pátek 24. června 2022
Ona to vlastně nebude noc, spíš podvečer a večer, který se ale může protáhnout…

Na co Vás chceme pozvat:

  • Začneme v 17 hodin letním karnevalem pro nejmenší děti. Vynahradíme si tak trochu to, oč jsme v minulých létech přišli kvůli Covidu 19. 

  • Ti co budou chtít sportovat, určitě můžou – travnatá plocha, antukový kurt, venkovní stolní tenis budou k dispozici (po půl deváté i beachové kurty – teď je dlouho vidět, tak se i sportování dá trochu protáhnout).

  • Když si budete něco chtít opéct na ohni, umožníme vám to (jen si surovinu musíte sami donést). U ohniště se určitě dokážeme prostřídat. 

  • Posedět v areálu můžete do 22 hodin a během toho doporučujeme ochutnat pivo, které pro červnovou Volbu sládků vyrobil Plzeňský pivovar pod názvem Nazdar.

Co o tomhle pivu píše Volba sládků:

V červnu Vám přinášíme pivo Nazdar, které vaříme ke 160. výročí založení Sokola. Kladli jsme důraz na svěží plnou chuť bez vysokého obsahu alkoholu ke zpříjemnění horkých letních dní. Jedná se o klasické světlé spodně kvašené pivo. Lehké tělo doplňuje výrazné chmelení čtyřmi odrůdami chmele. Základ hořkosti tvoří česká odrůda Rubín, kterou doplňují chmely Cascade, Simcoe a Centennial. Ty přispívají k jemným tónům citrusů a exotického ovoce rozeznatelným především ve vůni. K dosažení požadované barvy přispěla kombinace plzeňského a vídeňského sladu.

 Víte, že...?

…sokolské hnutí přineslo do té doby nevídané novinky i do gastronomie? České sokolovny už v 19. století snoubily dohromady tělocvičnu a restauraci. Na celém světě nemají obdobu. Do dnešního dne se jich dochovalo asi 750. Červen je už tradičně měsícem, kdy je možné se přijít podívat na to, jak fungují dnes!  

 A my doplňujeme naši pozvánku na Noc doubravecké sokolovny informací, že v přísálí naší sokolovny bude připravena malá výstavka dokumentů z historie budovy, kterou naši předkové postavili v létech 1934-35 a v červnu 1935 slavnostně otevřeli. Kromě materiálů z té doby si můžete prohlédnout sbírku starších fotografií, dozvědět se, co naši předkové v areálu postavili a co my jsme k tomu přidali. Budete moci nahlédnout do sálu, kde už v tu dobu bude skoro hotová nová podlaha, na kterou mnozí z vás přispěli. K dispozici bude i projektová dokumen-tace přístavby nové tělocvičny nad stávajícím přísálím, kterou budeme realizovat ve druhé polovině letošního roku.

Přijďte, těšíme se na vás…

Datum vložení: 15.06.2022 | Zobrazeno: 276x

Nejbližší akce

Zobrazit všechny akce

Nejnovější aktuality

Začíná sezóna na venkovních sportovištích

sokol | 2024-05-02

Použité koloběžky k prodeji

sokol | 2024-04-10

Se zajíčkem za vajíčkem

sokol | 2024-03-19

Volná místa v našich sportovních oddílech

sokolská všestrannost | 2024-03-18
Zobrazit další aktuality