Podlaha v tělocvičně je hotová

Vážení návštěvníci – sportovci, cvičenci!

Sami vidíte, že naše podlaha září novotou. Byli bychom rádi, kdyby nám takhle vydržela co nejdéle a proto si vás dovolujeme požádat, abyste používali výhradně čistou sportovní obuv se světlou podrážkou. Zabráníte tak vzniku těžko odstranitelných tmavých šmouh na povrchu podlahy. Novému povrchu podlahy by ještě víc uškodil vstup sportovců v obuvi znečištěné z venkovních sportovišť. Prosíme tedy o důsledné přezouvání !!!

Generální oprava podlahy naší tělocvičny stála 1 446 460,62 Kč. Částka převyšuje původní rozpočet, který nezahrnoval stěrky, které bylo nutné provést kvůli vyrovnání podkladu a lajnování, provedené mezi první a druhou vrstvou nátěru. Celou akci bychom nemohli realizovat bez pomoci dotací: pět set padesát tisíc Kč poskytlo Statutární město Plzeň, čtyři sta tisíc Kč Plzeňský kraj. Zbývajících 496 460,62 Kč pomohly zčásti zajistit dary zhruba stovky členů a příznivců naší tělocvičné jednoty. Díky akci „Kup si parketu v doubravecké sokolovně“ se podařilo shromáždit 263 664 Kč. Pro částku bezmála 233 tisíc musíme sáhnout do rezerv, které jsme se během roku snažili vytvořit.

Všem, kteří poskytli finanční dary, velice děkujeme. Pro každého máme připraven malý dárek, který předáme při nejbližší vhodné příležitosti. Každému dárci také vystavíme doklad, který lze uplatnit i vůči finančnímu úřadu při vyúčtování daně z příjmu za rok 2022.

Pokud by snad ještě někdo chtěl na jednu z našich největších investičních akcí přispět, je to možné i nyní, když už je podlaha kompletně hotová a z větší části také i zaplacená. Stále je k dispozici účet u Fio banky, zřízený pro tento účel (jeho číslo je 2802162238/2010). Stejně tak je možné peníze složit rovnou proti dokladu do pokladny T. J. (kancelář v 1. patře budovy).

Celou záležitost bychom rádi uzavřeli ke 31. červenci t.r. zveřejněním seznamu dárců. V tělocvičně pak bude v průběhu dalšího období umístěna deska se jmény těch dárců, kteří na generální opravu podlahy tělocvičny poskytli dar ve výši jeden tisíc korun a více. Při tvorbě tohoto trvale zveřejněného seznamu budeme plně respektovat přání jednotlivých dárců (např. uvedení jména dárce vč. jeho rodinných příslušníků a podobně).

Společnou snahou členů T. J. i veřejnosti se za podpory orgánů státní správy podařilo významně vylepšit naše sportovní prostředí. Podlaha, kterou jsme v průběhu letošního června nahradili touhle novou, nám sloužila bezmála šest desítek let. Moc bychom si přáli, aby současným i budoucím sportovcům vydržela ta nová srovnatelnou dobu…

Datum vložení: 18.07.2022 | Zobrazeno: 276x