Hodnocení roku 2022 - Jakub Krejsa

Rok 2022 byl po dvou letech konečně rokem, který by se dal označit za normální. Za normální v tom smyslu, že pandemie Covidu ustoupila a bylo tedy možné se vrátit k běžné tréninkové činnosti a turnaje a soutěže družstev mohly proběhnout tak, jak byly naplánované od začátku až do konce, aniž by docházelo k jejich rušení, zkracování, či přesunům. Snad jen MČR dospělých se konalo nezvykle až v květnu, namísto obvyklého února.

Pojďme se tedy podívat, jak jsme si v posledním roce vedli. V soutěžích družstev jsme měli zastoupení v 1. lize přes hostování Jana Viktory a Zuzany Kalikové v týmu BA Plzeň, který skončil na 5. místě. V regionálních ligách 2. a 3. je pozitivní informace, že všechna 3
družstva postoupila do play off ( a ano, loni se dalo i v 2. lize nepostoupit). Výčet v individuálních soutěžích také nebude dlouhý, neboť našich turnajově aktivních členů, startujících pravidelně je poskrovnu, že je můžeme klidně vyjmenovat. Markéta Fuchsová, Bára Šenfeldová, Vojta Rataj, Honza Viktora a Tomáš Žambůrek. První dvě jmenované se s koncem roku 2022 rozloučily s nejstarší juniorskou kategorií a nadále budou tedy „jen“ dospělé.

Nejlepších výsledků dosahoval Honza Viktora, který završil rok na parádním 5. místě národního žebříčku ve dvouhře. Ze všech turnajů GPA si přivezl bronzové umístění a když mu to jednou nevyšlo v singlu, nahradil to deblem. V něm se stal i přeborníkem oblasti a
vybojoval si tak právo účasti na MČR nejen ve dvouhře, kde měl přímý postup, ale nakonec i ve zmíněném deblu a shodou okolností i v mixu, kde skončil na OP druhý. O to je větší škoda, že se ze zdravotních důvodu bohužel nemohl MČR zúčastnit. Ani nevím po
jak dlouhé době se tak stalo, že Doubravka neměla žádného zástupce na vrcholné národní akci. A to platí nejen pro kategorii dospělých, ale i pro všechny kategorie juniorů.

Absence žáku a dorostenců na juniorských žebříčcích (až na pár výjimek) ale neznamená, že by náš oddíl nepracoval s mládeží. Ba naopak, jen jsou děti buď ještě malé, začínající s badmintonem anebo ty větší nemají zkrátka turnajové ambice a chtějí hrát pouze rekreačně. Tréninky se konaly každý den v týdnu v časech a na místech dlouhodobě obvyklých. Pondělí, středa, pátek v Sokolovně, úterý, čtvrtek na 14. ZŠ. Jejich zajištění trenéry nebylo a není jednoduché, ale loňský rok se to povedlo. Tímto děkuji Evě Beoni a Zuzce Kalikové, která ji od září vystřídala, Pavlíně Radové, Míroví Steinerovi, Tomášům Knoppovi a Žambůrkovi, že byli ochotni se do tréninkové činnosti zapojit.

Nás oddíl také uspořádal několik akcí. V létě se konalo na Sokolce tzv. příměstské soustředění, v pravidelných 1-2 měsíčních intervalech probíhal oddílový turnaj Doubravecký brk a po vynucené roční pauze se v květnu konal jubilejní 20. ročník Czech Sokol Cupu, který byl zárověň posledním nebo posledním konaným v Plzni naším oddílem. Netřeba zdůrazňovat nebo vlastně je třeba zdůraznit, že za veškerou organizací těchto událostí je Milada a za to je jí třeba velmi poděkovat.

V Plzni 27.ledna
Jakub Krejsa,