Sokol-logo

T. J. Sokol Plzeň-Doubravka

Oddíl badmintonu

Oddíl badmintonu je dlouhodobě pořadatelem turnajů od místní, přes regionální k republikové i mezinárodní úrovni. Některé jsou určené pro hráče s výkonnostními ambicemi, jiné pro rekreanty. Na některých lze vidět republikovou či krajskou špičku příslušné věkové kategorie, na jiných spíše snahu a úsilí než kvalitní sportovní výkon…

Oddílu bývá často svěřováno pořadatelství některého z Mistrovství ČR, pravidelně je pořadatelem sokolských přeborů družstev či jednotlivců. Je vybraným oddílem České obce sokolské, mnohonásobným držitelem titulu Přeborník kraje (oblasti) a účastníkem většiny celorepublikových turnajů. Dloudobě spolupracuje s 25. základní školou v Plzni - zajišťuje mimoškolní přípravu žáků tříd s rozšířeným vyučováním tělesné výchově se zaměřením na badminton. Pravidelná tréninková činnost, při které kromě prostor vlastní tělocvičny musí výraznou měrou využívat pronajaté prostory ve školních tělocvičních, její návaznost na strukturu soutěžní sezóny, maximální možná účast na soutěžích vč. zahraničních, pravidelně pořádaná letní soustředění, ale především snaha o výchovu vlastní kvalitní hráčské i trenérské základny, to jsou pilíře, na kterých oddíl dlouhodobě staví.

Přečti si náš FB nebo si přijď zahrát

cas Po - Ne ve volných hodinách (viz. rezervační systém)

cas K dispozici dva singlové kurty, popř. jeden deblový, možnost zapůjčení raket i míčků

cas Cena za kurt na hodinu - 150Kč

Rezervace

Snaha dosáhnout návaznosti žactvo - dorost - dospělí vedla (kromě již zmíněné spolupráce s 25. základní školou v Plzni) k zapojení do činnosti Sportovního centra mládeže v badmintonu v Českém Krumlově a následně ke vzniku samostatného regionálního tréninkového centra. Na základě výběru pracujeme nejenom s vlastními hráči, ale i s hráči jiných oddílů (klubů) z našeho regionu.

T. J. Sokol Plzeň – Doubravka začala před více než padesáti léty a v hrubých rysech je popsána v části věnované oddílu v části „historie T. J.“ a v příslušné pasáži na starších webových stránkách tělocvičné jednoty. Oddílem prošla velká spousta hráčů, z nichž mnozí dosáhli i na republikové medaile, byli členy reprezentačních výběrů regionu i republiky a sklízeli úspěchy na zahraničních akcích. Není možné je vyjmenovat a na někoho při tom nezapomenout. Množství úspěšných startů dokumentuje sbírka pohárů, medailí a diplomů v klubovně oddílu v budově doubravecké sokolovny, mnohá ocenění bychom našli ve sbírkách jednotlivých členů oddílu.

Aktuality v kategorii badminton

Přihláška na letní příměstský tábor - BADMINTON

badminton | 06.03.2024

Mikulášský výprodej badmintonových potřeb

  • rakety
  • bagy různých velikostí vč. jednotlivých obalů na rakety
  • trička pro děti i dospělé
  • teplákové soupravy

Vše za pořizovací nebo ještě nižší ceny

Akce proběhne ve středu 6. prosince 2023 v I.patře sokolovny od 15 do 20 hodin (herna stol.tenisu, klubovna odd.badmintonu). V nabídce budou zcela nové i starší věci (ve velmi dobrém stavu). Neváhejte a přijďte !!!

badminton | 14.11.2023

Informace ohledně možnosti pátečního hraní

badminton | 28.10.2023

Podzimní DOUBRAVECKÝ BRK

 neděle 24. září – sokolovna Doubravka, Hřbitovní 24

badminton | 15.09.2023
Zobrazit další aktuality

Tréninky a badminton pro veřejnost

Rozpis tréninkových hodin (viz příloha) zahrnuje skupiny hráčů ve věku žactvo a dorost, které trénují v doubravecké sokolovně a v tělocvičně 14. základní školy. Dospělí, kteří se zúčastňují soutěží, se v současné době připravují spolu s hráči dalších plzeňských badmintonových oddílů v nově otevřené městské hale v Plzni na Košutce. Starší hráči se pravidelně scházejí v neděli v sokolovně, kde mají celoročně k dispozici čas od 19 do 21 hodin.

Pro zájemce o badminton z řad veřejnosti má oddíl jen velmi omezené nabídky: v doubravecké sokolovně si lze ve volných hodinách rezervovat badmintonový kurt prostřednictvím on-line rezervačního systému na www.sokoldoubravka.cz (záložka REZERVACE) po provedení registrace a přihlášení. Několik volných okének lze najít občas v tréninkových hodinách na 14. ZŠ (čtvrtek 20 - 21). Bližší informace v případě zájmu na tel.č. 602 169 692 nebo e-mailové adrese miladanovakova@centrum.cz. Více šancí dává badmintonistům už zmíněná badmintonová hala – bližší informace na tel.č. 777 586 357 nebo na e-mailu zpcbadminton@centrum.cz.

Soustředění

Herní i kondiční soustředění pro hráče různého věku i úrovně pořádal oddíl pro své členy i pro zájemce z jiných oddílů a klubů řadu let. Bohužel v poslední době byl oddíl nucen své letní aktivity omezit pouze na pořádání příměstské formy soustředění pro hráče v žákovském a dorosteneckém věku. Většinou se akce uskutečňuje v první polovině srpna.

Vyplétání raket a prodej badmintonových potřeb

Badmintonové rakety vám vypleteme vaším vlastním nebo námi dodaným výpletem podle vašich požadavků. Nabídnout vám můžeme také badmintonové rakety, míčky, omotávky a bagy (v omezeném rozsahu) nebo vám při jejich výběru poradíme. Pokud se vám při nějaké nešťastné události (např. při srážce se spoluhráčem) podaří nalomit či jinak poškodit badmintonovou raketu, zajistíme vám její opravu u specializované odborné firmy.

Kontakt - Telefon Kontakt - Email