Kopeme přes síť

nohOddíl nohejbalu byl založen v r. 1982 a celé dva roky se hrálo jen jako zájmově, nikoli soutěžně. Zakládajícími členy byli J. Trojan st., A.Vydra st., J. Trojan ml., L. Buben, L. Plachý, R. Plachý, Dr. Král, L. Minařík a J. Tycar.

V r. 1984 přišli požádat o členství hráči bývalé Dukly Šipikal, Brček, Ševčík, Kopecký a později též Vejskal. V témže roce se začaly hrát mistrovské zápasy v rámci okresu Plzeň-město. V r. 85 přišla posila pro družstvo a začalo se hrát a trénovat na určité metodické úrovni. Družstvo hrálo postupně druhou třídu, pak třídu první (6 let) a vždy se umísťovalo na předních místech.

V r. 1991 bylo ustaveno B-družstvo, které začalo od nejnižších soutěží, "A" družstvo postoupilo do krajského přeboru. Posilami družstva se stali m.j. Růžička, Ambrozi, později k nám přešli hráči ze Sokola Letná a Sokola Hradiště: Turek, Hejný, Buriánek, Baláž. Jako nováček krajského přeboru jsme postoupili do celostátní soutěže- II.ligy. V r. 1997 se naše družstvo umístilo na 6.místě. V r. 98 jsme dokonce po jarní části sezóny byli druzí, bohužel na konci soutěže jsme prohráli několik zápasů na hřištích soupeřů a celkově skončili šestí, se stejným počtem bodů jako družstvo na 5. místě (horší skóre).

foto_nohDle propozic nohejbalového svazu bylo s postupem do krajského přeboru spojena povinnost mít družstvo mládeže. Družstvo začalo hrát ve složení Vydra ml., Kopidlo, Ševčík ml. aj. a zúčastňovalo se ročně 5-6 turnajů v západočeském a jihočeském kraji se střídavými úspěchy. Mladí hráči ( M.Buben, T.Folk, O. Vinklárek a M.Vaněček) startovali na několika turnajích, v kategorii mladších žáků skončili svého času na pěkném 3.místě v kraji. B-družstvo hrálo soutěž I.třídy a pravidelně se umísťovalo ve středu tabulky.

družstva a mládež patří v tuto chvíli již minulosti. Nohejbaloví nadšenci bojují čas-to nejenom proti soupeři, ale i sami se sebou. Mají málo času, jejich pracovní vytížení umožňuje tak tak stihnout povinnosti spojené se soutěží a přípravou na ni. V oddíle není nikdo, kdo by byl ochoten se věnovat náročné trenérské práci a měl dostatek času a trpělivosti s mladými zlobiči. Mládež doubraveckého nohejbalového oddílu přetáhly silnější kluby - Hradiště a Bílá Hora. Škoda ...