Sokol-logo

T. J. Sokol Plzeň-Doubravka

Sokolská všestranost

Rozhodujete se, jak vyplnit volný čas svých dětí, popř. i svůj? Jste přesvědčeni o tom, že pravidelné cvičení a sportování v něm má mít své místo? Cítíte potřebu umožnit svým dětem pohybové aktivity, jde Vám spíše o všestrannost? Chcete začít s cílenou sportovní přípravou? Nevíte, kam své dítě přihlásit? Možná Vám trochu usnadníme výběr tím, že Vás seznámíme s činností jednotlivých oddílů našeho odboru sokolské všestrannosti a nabídneme Vám možnost zapojení Vašich dětí do jednotlivých sportovních aktivit..

Informace, kdy jednotlivé složky odboru sokolské všestannosti cvičí a kdo cvičení vede naleznete na následujících odkazech:

Věk: 2-4 roky

Cvičení je určeno pro nejmladší děti v doprovodu dospělých, ať už rodičů či prarodičů. Hravou formou se snaží zvládnout nejjednodušší úkony pomocí her, písniček, drobných soutěží. Tělocvična je velmi dobře vybavená i pro tuto věkovou kategorii. V případě hezkého počasí rádi využíváme i krásné venkovní travnaté hřiště. Cvičení patří k našim neoblíbenějším oddílům. Přijďte se podívat a zacvičit si s námi.

 • Úterý 16–17 hod. (2–4 roky, v doprovodu dospělé osoby)

  Cvičitelé:
  Martina Vurmová (tel: 603 511 417), Anna Janoutová

Cvičení je pro školní rok 2019/2020 již naplněno. Nábor nových členů pro další školní rok bude zahájen v září 2020.

Případné zařazení do oddílu v průběhu cvičebního roku konzultujte prosím předem s příslušným cvičitelem.

Věk: 3–6 let

Rozběhání, rozcvičení a pak již následují nejrůznější cvičení na nářadí nebo hry rozvíjející sportovní všestrannost. Děti se naučí žít v kolektivu, závodit, zvládnout první samostatné cvičení – to vše pochopitelně co nejvíce zábavnou formou. Předškoláci získají první "ostruhy", sebevědomí i potřebné zkušenosti. Naučí se respektovat určitá pravidla. Naše tělocvična je pro cvičení předškoláků velmi dobře vybavená, v případě hezkého počasí cvičíme na krásném venkovním travnatém hřišti.

 • Pondělí 17–18 hod. (5–8 let)

  Cvičitelé:
  Jitka Hlousová (tel: 606 549 356), Martina Vurmová, Anna Janoutová

 • Úterý 17–18 hod. (3–5 let)

  Cvičitelé:
  Miroslava Štichová (tel: 602 690 747), Martina Vurmová, Jitka Hlousová

 • Čtvrtek 16–17 hod. (3–6 let) - SPOLEČNÉ CVIČENÍ dospělých a předškoláků

  Cvičitelé:
  Miroslava Štichová (tel: 602 690 747)

Pro školní rok 2019/2020 je již pondělní i úterní cvičení pro předškoláky zcela naplněno. Nové členy v tuto chvíli bohužel nepřijímáme.

Přednostně jsou přijímány děti pokračující, přestupující z oddílu Rodiče a děti, případně sourozenci. Případné zařazení do oddílu v průběhu cvičebního roku konzultujte prosím předem s příslušným cvičitelem.

Věk: od 6 let /možno i mladší, popřípadě sourozenci – domluva s cvičitelkou nutná

Míčové hry, jednoduchá cvičení na nářadí, všestranná příprava se zaměřením na různá sportovní odvětví – skladba hodin je pestrá, přizpůsobená věku a schopnostem dětí. Zařazovány jsou závody družstev i jednotlivců. Při příznivém počasí se cvičí na krásném venkovním travnatém hřišti. Všem nabízíme možnost účasti na závodech pořádaných v rámci Sokolské župy Plzeňské (v plávání a atletice).

 • Pondělí 17–18 hod. (5–8 let)

  Cvičitelé:
  Jitka Hlousová (tel: 606 549 356), Martina Vurmová, Anna Janoutová

Pro školní rok 2019/2020 je již pondělní cvičení zcela naplněno. Nové členy v tuto chvíli bohužel nepřijímáme.

 • Čtvrtek 17–18 hod. (od 6 let)

  Cvičitelé:
  Anna Šestáková (tel: 604 669 382), Alena Rojková, Jakub Šesták

Nábor nových členů probíhá vždy v září. Zařazení do oddílu v průběhu školního roku konzultujte prosím předem s příslušným cvičitelem.

Věk: 6–10 let

Jedná se o aktuální rozšíření nabídky sportovních aktivit pro mladší žactvo. Při tomto cvičení se děti seznámí se základy různých kolektivních sportů. Součástí jsou hlavně průpravná cvičení pro zvládnutí řady míčových her. Zaměřujeme se také na výklad pravidel a respektování principů fair-play ve sportu obecně. Podle počasí využíváme tělocvičnu nebo venkovní travnaté hřiště. Pro zpestření navštěvujeme i různá speciální sportoviště (např. golf nebo bowling). Mezi dětmi je tento oddíl velmi oblíbený.

 • Pondělí 18–19 hod.

  Cvičitelé:
  Milan Špiral (tel: 603 430 314)

Nábor nových členů probíhá vždy v září. Zařazení do oddílu v průběhu školního roku konzultujte prosím předem s příslušným cvičitelem.

Věk: 8–14 let

Florbal je jedním z nejoblíbenějších sportů současnosti. Velmi jednoduchá a dynamická hra není náročná na vybavení ani na pravidla a je vhodná opravdu pro všechny věkové kategorie. Náš oddíl je určen dětem školního věku, kteří se chtějí florbal naučit nebo se v tomto sportu pod vedením florbalového trenéra zdokonalit.

 • Úterý 18–19 hod.(začátečníci)
 • Úterý 19-20 hod.(pokročilí) - o zařazení do této skupiny rozhoduje trenér

  Cvičitelé:
  Lukáš Bendl (tel: 776 021 666)

Nábor nových členů probíhá vždy v září. Zařazení do oddílu v průběhu školního roku konzultujte prosím předem s příslušným cvičitelem.

Věk: dívky od 5 let

Náplní oddílu jsou základy gymnastiky aneb „gymnastika do přemetu", pro šikovné a starší cvičenky pak „gymnastika od přemetu".

Nově se věnujeme i nejmladšímu odvětví gymnastiky Teamgymu. Teamgym je závod 6–12členných družstev. Na podzimu roku 2014 jsme začali účastí v závodech ČOS z cyklu Malý Teamgym kategorie I. V následujících letech už bylo družstvo velmi kvalitně připraveno i pro závod Teamgym Junior. Získané medaile nás všechny moc těší!

Členové oddílu se také účastní závodů sokolské všestrannosti – plavání, sportovní gymnastika, šplh a atletika. Jedná se o závod jednotlivců a pravidelně nám do celostátního přeboru postupují cvičenky jak v mladším, tak ve starším žactvu.

Malá gymnastika I.

 • Pondělí 16.40–17.45 hod. (5–6 let) – malá tělocvična

Malá gymnastika II.

 • Pondělí 17.45–19.00 hod. (7–8 let) – malá tělocvična

Sportovní gymnastika

 • Čtvrtek 18 – 19.15 hod.

  Cvičitelé:
  Jana Kozáková (tel: 605 751 092)

  Cvičitelský tým:
  Miroslava Čejková, Ondřej Brabec, Lenka Nováková, Kristýna Čejková, Daniel Mikuta

Oddíl je v současné době plně obsazen.

Případné zařazení do oddílu v průběhu cvičebního roku konzultujte prosím předem s příslušným cvičitelem.

Bodyform je cvičení při rytmické hudbě, zaměřené na posilování těla, tvarování všech svalových partií a protažení. V této hodině se střídá dynamické cvičení s pomalými intenzivními bloky. Je jednoduché, variabilní a vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Kombinací klasického bodyformu s prvky pilates, power jógy, strečinku a balančních prvků docílíme šetrného a přirozeného posílení i protažení svalů celého těla. Při cvičení jsou často používány i různé sportovní pomůcky – overbally, činky, gumičky.

Skladba hodiny je sestavována na základě poznatků fitness disciplín a zdravotního cvičení, jejichž cílem je zlepšovat schopnost správného zapojení hlubokých i povrchových svalů podílejících se na správném držení těla a správných pohybových stereotypech. Pravidelné cvičení tohoto charakteru vám pomůže odstranit i potíže s bolestmi zad, napomáhá při zdravé redukci váhy a formování postavy. Dalším pozitivním efektem je zpevnění a zároveň zeštíhlení svalů, uvolnění kloubů i páteře a v neposlední řadě zvýšení celkové pohyblivosti.

Každá naše cvičitelka čerpá ze svých bohatých zkušeností, do hodiny pak přináší své osobní kouzlo a energii. Najděte si tu nejlepší formu relaxace:

 • Pondělí 19–20 hod.

  Cvičitel:
  Hana Ožanová (tel: 604 333 160)

 • Středa 19–20 hod. – malá tělocvična

  Cvičitel:
  Lucie Mrázová (tel: 731 632 129)

 • Čtvrtek 19.15–20.15 hod.

  Cvičitel:
  Jana Přindová (tel: 603 318 047)

Cvičení se mohou zúčastnit i nečlenky TJ Sokol Doubravka za jednotlivé vstupné 50 Kč/hod.

S případnými dotazy se neváhejte obracet přímo na jednotlivé cvičitelky.

Cílem našeho cvičení je najít tu správnou rovnováhu ve vnímání našeho těla a mysli. Naučit se poslouchat vlastní tělo je velmi významný krok ke zdravému životnímu stylu. Cvičení jógy je v jednotlivých hodinách doplněno o prvky zdravotního cvičení a potažení celého těla.

 • Pondělí 9–10 hod.

  Cvičitel:
  Pavla Soukupová (tel.: 604 180 425)

 • Úterý 9–10 hod.

  Cvičitel:
  Gábina Šafránková (tel.: 606 538 200)

 • Čtvrtek 9–10 hod.

  Cvičitel:
  Zdena Koskubová (tel.: 730 631 301)

Nové členy v tuto chvíli nepřijímáme, v současné době jsou oddíly plně obsazeny.

Případné zařazení do oddílu v průběhu cvičebního roku konzultujte prosím předem s příslušným cvičitelem.

Náplň oddílu plně vychází z myšlenky sokolské všestrannosti. Pravidelné kondiční cvičení je doplněno o prvky zdravotní tělesné výchovy, jógy apod. Vždy respektuje složení a zájmy cvičební skupiny.

 • Středa 9–10 hod.

  Cvičitel:
  Marie Hejretová (tel.: 731 048 234)

Zařazení do oddílu je možné i v průběhu cvičebního roku. Těšíme se na vás.

Pravidelné kondiční cvičení mužů je úměrné věkovému složení, schopnostem a zájmům cvičební skupiny. V případě zájmu bývá doplněno o stolní tenis nebo florbal.

 • Středa 10.30–11.45 hod.

  Cvičitel:
  Karel Tichý (tel.: 731 750 054)

Těšíme se na nové členy. Přidejte se k nám kdykoli v průběhu roku.

Aktuality v kategorii SV

NEPŘEHLÉDNĚTE! - od ledna 2020 otevíráme nový oddíl

SPOLEČNÉ CVIČENÍ
dospělých a předškoláků
čtvrtek 16–17 hod.

sokolská všestrannost | 03.12.2019

FLORBAL - rozšíření oddílu

sokolská všestrannost | 20.11.2019

Rodiče a děti - společné cvičení

Připravili jsme pro vás zcela nový formát cvičení. Je určený pro dvojice "dospělý – dítě".

sokolská všestrannost | 17.11.2019

Lampionový průvod 2019

sokolská všestrannost | 17.11.2019

Upřesnění Sokol v pohybu - Sobota 28. 9.

pro vice informaci rozklikněte

sokolská všestrannost | 12.11.2019

Sokol v pohybu 2019

Podrobnější informace k jednotlivým bodům programu:

sokolská všestrannost | 12.11.2019
Zobrazit další aktuality

Členské příspěvky – sokolská všestrannost

Příspěvky